Rosa lepsza od Legii w derbach

,

W rozgrywanych w Energa Basket Lidze derbach województwa mazowieckiego Rosa Radom pokonała Legię Warszawa 87:82.

,

Od początku spotkania Legia nie pozwalała na zbyt wiele rywalom w ofensywie. Po trafieniach Mo Soluade goście prowadzili 8:2, a po późniejszym wsadzie Michała Kołodzieja przewaga wzrosła nawet do 11 punktów. Starali się na to odpowiadać Obie Trotter i Filip Zegzuła, ale po 10 minutach zespół ze stolicy wygrywał 21:12. W drugiej części meczu zespół trenera Tane Spaseva długo kontrolował sytuację, ale chwila nieuwagi i dwa trafienia Carla Lindboma sprawiły, że Rosa zbliżyła się na zaledwie sześć punktów. Goście odpowiadali trójkami i po pierwszej połowie ciągle byli lepsi - 40:30.

W trzeciej kwarcie radomianie nadal nie chcieli się poddawać. Po kolejnych akcjach Jakuba Parzeńskiego i Cullena Neala przegrywali zaledwie czterema punktami. Legia nie zamierzała pozwolić na nic więcej. Dzięki następnym rzutom Neala i Zegzuły ekipa trenera Roberta Witki przegrywał jednak tylko 53:56 po 30 minutach rywalizacji. W czwartej kwarcie trójka Parzeńskiego doprowadziła do wyrównania, a rzut Neala dał Rosie prowadzenie! Dwa faule techniczne otrzymał trener Tane Spasev, a to oznaczało, że Legia w końcówce musiała sobie radzić bez niego. Trójki Jakuba Karolaka dawały jeszcze nadzieję gościom, ale tylko na chwilę. Kluczowe trafienia notowali Neal oraz Lindom i to Rosa zwyciężyła 87:82.

24 punkty dla gospodarzy rzucił Cullen Neal, a 21 punktów dodał do tego Carl Lindbom. W ekipie gości wyróżniał się Jakub Karolak z 15 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami.