Arka pokonuje TBV Start, Bostic znowu świetny

,

Arka Gdynia pokonała TBV Start 83:78 w jedynym piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Josh Bostic, który zanotował 26 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst.

,

Kacper Borowski był bardzo aktywny na początku spotkania, a po jego trafieniach TBV Start prowadził 8:1. Już w tej części meczu na parkiecie pojawił się Marcin Dutkiewicz, a swoje punkty zdobywał Joe Thomasson. Arka krok po kroku odrabiała jednak straty, a po akcji Filipa Dylewicza po 10 minutach był remis po 17. W drugiej kwarcie bardzo starał się Adam Łapeta, ale dzięki Devonte Upsonowi to goście ciągle mieli przewagę. Dopiero późniejsze trafienia Josha Bostica i Jamesa Florence’a ustawiały w lepszej sytuacji gdynian. Odpowiadał na to aż trzema rzutami z dystansu Thomasson. Ostatecznie jednak to ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała po pierwszej połowie 42:39.

W trzeciej kwarcie Arka starała się być drużyną z ofensywną inicjatywą - pomagali w tym przede wszystkim Josh Bostic i Robert Upshaw. Po późniejszej trójce Marcela Ponitki gospodarze mieli już 14 punktów przewagi. Straty starali się odrabiać Borowski oraz Thomasson, ale po 30 minutach było 64:52 dla gdynian. Wsady Adama Łapety na początku czwartej kwarty były efektowne, ale trójki Wojciecha Czerlonki zbliżały gości. W pewnym momencie TBV Start przegrywał już tylko pięcioma punktami po kolejnym trafieniu Borowskiego. Gospodarze kontrolowali już jednak sytuację na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli 83:78.

Najlepszym graczem Arki był Josh Bostic, który zanotował 26 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst. W zespole z Lublina wyróżniał się Joe Thomasson z 21 punktami.