Jakub Kobel zadebiutował w EBL
fot. fiba.basketball

,

Lista aktualności

Jakub Kobel zadebiutował w EBL

MKS rozegrał dobre spotkanie w Zielonej Górze, chociaż ostatecznie musiał uznać wyższość Stelmetu Enei 81:87. Szansę na debiut w Energa Basket Lidze otrzymał niespełna 20-letni rozgrywający Jakub Kobel.

,

Kobel jest określany jako duży talent, a 2018 rok może być przełomowy dla jego kariery. W poprzednich rozgrywkach pokazał się z dobrej strony w pierwszej lidze w ekipie Jamalex Polonia 1912 Leszno (średnio 10,6 punktu i 6,1 asysty na mecz), zagrał też w finale mistrzostw Polski do lat 20 w barwach WKK Wrocław. Został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju, znalazł się też w pierwszej piątce.

W lecie Jakub Kobel wraz z kadrą do lat 20 wygrał mistrzostwa Europy dywizji B.

- To typowy rozgrywający, który bardzo dużo widzi na boisku, z dobrym rzutem, nad którym musi jeszcze cały czas pracować. W Polsce takich koszykarzy, mających duży wpływ na grę swojej drużyny jest bardzo niewielu. Jakub ma szansę, jeśli będzie nadal ciężko pracował, zostać nie tylko czołowym graczem EBL, ale polskiej reprezentacji seniorskiej - mówił w czerwcu na oficjalnej stronie MKS trener Jacek Winnicki.

 

 

Teraz przyszedł czas upragnionego debiutu na parkietach Energa Basket Ligi. Kobel w meczu w Zielonej Górze zagrał przez 10 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty i 3 asysty - dwie, które zdecydowanie warto wyróżnić.

- Jestem podekscytowany. Mogliśmy wygrać ten mecz, niestety czwarta kwarta w wykonaniu drużyny z Zielonej Góry była lepsza. Doszli nas i później zwyciężyli - tłumaczył krótko Kobel przed kamerami Stelmetu Enei.

Rozgrywający miał też okazję sprawdzić się przeciwko Łukaszowi Koszarkowi - jednemu z najlepszych zawodników w Polsce na tej pozycji w ostatnich latach.

- To mój idol i mentor. Cieszyłem się, że mogę go spotkać w końcu na żywo. Graliśmy przeciwko sobie pierwszy raz. Podpatrzyłem kilka zagrań od niego - podkreślał zawodnik MKS.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej kolejny mecz w Energa Basket Lidze rozegra już w niedzielę na wyjeździe z GTK Gliwice. Transmisja od godz. 17.00 w serwisie Emocje.TV