Trefl zamyka skład
fot. Trefl Sopot

,

Lista aktualności

Trefl zamyka skład

Ian Baker (25 lat, 185 cm) został nowym rozgrywającym Trefla. Sopocianie tym samym zakończyli budowę składu na sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi.

,

Amerykanin jest absolwentem uczelni New Mexico State. W swoim ostatnim sezonie w NCAA (2016/2017) zdobywał średnio 16,7 punktu, 4,1 zbiórki i 4,1 asysty na mecz. Później podpisał umowę z Partizanem Belgrad, ale ostatecznie - z powodu kontuzji - nigdy w tym klubie nie zagrał.

W ostatnich rozgrywkach rozegrał dziewięć spotkań dla South Bay Lakers w G-League. Zanotował w nich łącznie 22 punkty, 8 zbiórek i 9 asyst. Następnie zdecydował się na operację, która ma wykluczyć odnowienie wcześniejszego urazu.

- Wiemy, że Baker jest dobrym obrońcą i strzelcem, ma atuty pozwalające mu na bycie trudnym do upilnowania dla obrony rywali, potrafi też współpracować z wysokimi zawodnikami - na uczelni występował m.in. z Pascalem Siakamem, który teraz jest ważnym członkiem rotacji Toronto Raptors. Cieszę się, że zatrudniliśmy gracza, który jest bardzo solidny po obu stronach parkietu. Powinien być dużym wzmocnieniem naszego zespołu - mówi na oficjalnej stronie drużyny Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Rozgrywający przeszedł już badania medyczne i testy kondycyjne w nowym zespole. Do treningów ma dołączyć we wtorek.