Witka trenerem Rosy
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Witka trenerem Rosy

Robert Witka zakończył karierę sportową w Energa Basket Lidze, ale ciągle będzie blisko koszykówki - został nowym trenerem Rosy Radom.

,

Witka jako zawodnik pojawił się w Radomiu w 2013 roku. Wcześniej grał w Anwilu Włocławek, PGE Turowie Zgorzelec i Asseco Gdynia. Trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski, ma na swoim koncie również osiem srebrnych medali (w tym ostatni w 2016 roku z Rosą). Ponadto może pochwalić się zdobyciem Pucharu Polski i Superpucharu. Z reprezentacją Polski grał na EuroBasketach w 2007 i 2009 roku.

Teraz pora na nowe wyzwania. Robert Witka przez najbliższe trzy sezony będzie głównym trenerem Rosy Radom.

- Mieliśmy to szczęście, że Robert Witka trafił do nas pięć lat temu i jego osoba stała się naturalnym wyborem przy obsadzie stanowiska trenera pierwszego zespołu. Przed nami nowe wyzwania, niełatwe zadania, ale mocno wierzę, że i przyszłe, wspólne sukcesy - mówi na oficjalnej stronie drużyny Piotr Kardaś, prezes ROSA SA.

- Jestem niezmiernie wdzięczny za szansę jaką otrzymałem i dziękuję całemu zarządowi Rosy za odwagę jaką się wykazał, przy powierzeniu mi tak odpowiedzialnej funkcji. Zostając trenerem, od razu zostałem rzucony na głęboką wodę, ale zanim to nastąpiło, wszystko dokładnie przemyślałem i stwierdziłem, że taka szansa może się przecież już drugi raz nie powtórzyć - podkreśla Robert Witka.