Starks dołącza do Stelmetu Enei
fot. basketzg.pl

,

Lista aktualności

Starks dołącza do Stelmetu Enei

Markel Starks (27 lat, 188 cm) podpisał dwuletnią umowę z czwartą drużyną minionego sezonu Energa Basket Ligi - Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

,

Starks jest absolwentem uczelni Georgetown. Później grał we Włoszech, w Australii, Niemczech i Grecji. Ostatnio był zawodnikiem ekipy Yalova Belediyespor - w drugiej lidze tureckiej zdobywał średnio 22,2 punktu, 7,3 asysty i 3,4 zbiórki na mecz.

- Jest to gracz po bardzo dobrej uczelni, który ma za sobą już występy w silnej lidze włoskiej czy greckiej. Jest dopiero na początku budowania swojej kariery w Europie, więc nie przyjedzie do Zielonej Góry ze statusem gwiazdy, ale będzie ciężko pracował na swoje nazwisko i świetnie zaadaptuje się do naszego systemu. Ostatnio występował w drugiej lidze tureckiej i miał tam bardzo dobre statystki. Mimo, że to nie jest najwyższa klasa rozgrywkowa, to występuje w niej wielu bardzo dobrych europejskich graczy a poziom jest wysoki - tłumaczy na oficjalnej stronie drużyny Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.