Czerlonko nadal w TBV Starcie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Czerlonko nadal w TBV Starcie

Wojciech Czerlonko (22 lata, 195 cm) przez najbliższe trzy sezony Energa Basket Ligi będzie zawodnikiem TBV Startu Lublin.

,

W poprzednich rozgrywkach skrzydłowy zdobywał średnio 2,7 punktu i 1,5 zbiórki na mecz. W przeszłości był zawodnikiem Asseco Gdynia i rezerw Trefla Sopot.

- Bardzo ucieszyło mnie to, że trener David Dedek szybko powiedział, że będzie mnie widział w składzie na kolejne sezony. Odpowiada mi perspektywa gry w klubie, który rozwija się z roku na rok. Jeszcze niedawno TBV Start walczył o utrzymanie, a w minionych rozgrywkach biliśmy się do ostatniej kolejki o play-offy. Kto wie, co będzie w przeciągu najbliższych lat. Poza tym, klub jest bardzo dobrze zorganizowany i kierowany, a trener ma ciekawą wizję i wie, co robi. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu - mówi na oficjalnej stronie drużyny Wojciech Czerlonko.

W lubelskim zespole umowy mają już także Marcin Dutkiewicz, Mateusz Dziemba, Michael Gospodarek, Paweł Kowalski, Uros Mirković, Bartłomiej Pelczar i Roman Szymański.