Marković przechodzi do Stelmetu BC
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Marković przechodzi do Stelmetu BC

Nikola Marković (28 lat, 208 cm) zmienia klub w Polskiej Ligi Koszykówki! Serb został zawodnikiem mistrzów Polski - Stelmetu BC Zielona Góra.

,

Marković grał w Treflu od 2016 roku. W obecnych rozgrywkach zdobywał dla klubu z Sopotu średnio 10,7 punktu, 5,6 zbiórki i 2,6 asysty na mecz. Serb w przeszłości występował w swojej ojczyźnie (m.in. w Crvenej Zvezdzie Belgrad) oraz w Grecji (PAOK Saloniki, KAO Dramas i Panelefsiniakos AOK Eleusina).

Podkoszowy był młodzieżowym reprezentantem Serbii. Z kadrą U18 zdobył złoty medal mistrzostw Europy w 2007 roku.

- Liczyliśmy na to, że w tym sezonie Marković będzie jednym z liderów, filarem naszego zespołu, tak jak działo się to w poprzednich rozgrywkach. Jednak w obliczu propozycji ze strony Stelmetu - mistrza Polski i drużyny walczącej w pucharach - postanowiliśmy nie blokować mu możliwości rozwoju jego kariery. Musimy przyznać, że w tym momencie nie jesteśmy jeszcze zespołem mogącym zagwarantować mu walkę o takie same cele jak Stelmet. Chcę podziękować Nikoli za godne reprezentowanie naszych barw i jednocześnie życzyć mu powodzenia w nowym zespole - mówi na oficjalnej stronie drużyny Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.