Stelmet ogrywa Anwil w hicie!

,

Stelmet BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 94:83 w szlagierowym spotkaniu 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

,

Początek meczu był lepszy dla mistrzów Polski, którzy po trójce Jarosława Mokrosa prowadzili 7:2. Anwil jednak bardzo szybko doprowadził do wyrównania, a dzięki rzutowi z dystansu Szymona Szewczyka zdobył nawet przewagę. Sytuacja co chwilę się zmieniała, a mecz był bardzo ofensywny. Ostatecznie m.in. dzięki akcji Ante Delasa włocławianie wygrywali po 10 minutach 24:22. Druga kwarta rozpoczęła się dość podobnie, choć to goście ciągle starali się utrzymywać małą przewagę. Zespół trenera Igora Milicicia miał nawet siedem punktów prowadzenia, ale od tego momentu serią 8:0 popisał się Stelmet i po rzucie Łukasza Koszarka był minimalnie lepszy. Później bardzo aktywny był Vladimir Dragicević, a po trójce Thomasa Kelatiego zielonogórzanie mieli 10 punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:45.

Stelmet na początku trzeciej kwarty prowadził nawet 11 punktami, ale dwie trójki z rzędu Anwilu znacznie zmniejszyły te straty. Ekipa trenera Andreja Urlepa nie chciała pozwolić rywalom na nic więcej i wydawało się, że kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po trójce Thomasa Kelatiego ponownie było 70:58. Po 30 minutach mistrzowie Polski wygrywali 10 punktami. Włocławianie są bardzo ambitni i w ostatniej kwarcie walczyli o korzystniejszy rezultat - po akcji Kamila Łączyńskiego zbliżyli się do stanu 79:73. To nie robiło wrażenia na zespole z Zielonej Góry, który mógł liczyć na skuteczność Dragicevicia, a po trójce Geceviciusa prowadził 14 punktami. Ostatecznie Stelmet zwyciężył 94:83.

Najlepszym graczem gospodarzy był Vladimir Dragicević, który zdobył 23 punkty, 10 zbiórek i 2 asysty. Po 14 punktów dla gości zanotowali Ivan Almeida oraz Michał Nowakowski.