Claxton: Czarni to niebezpieczny zespół
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

Claxton: Czarni to niebezpieczny zespół

PGE Turów Zgorzelec w ramach 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki podejmie w środę Czarnych Słupsk. Co przed meczem mówi trener gospodarzy, Michael Claxton?

,

Wszystkie drużyny PLK wróciły do treningów po krótkiej przerwie, chociaż w przypadku PGE Turowa była ona nieco dłuższa - swój ostatni mecz zgorzelczanie rozegrali 23 grudnia. Jak zespół spędził ten czas?

- Zawodnicy i sztab mieli możliwość spędzić kilka dni ze swoimi rodzinami, odpocząć, odświeżyć głowy i zregenerować ciała. Po świętach natychmiast powróciliśmy skupieni do treningów i przygotowań do meczu z Czarnymi. Mam nadzieję, że ten czas będzie miał pozytywny wpływ na każdego z nas - podkreśla Michael Claxton, trener PGE Turowa.

Rywalem PGE Turowa będzie teraz ekipa Czarnych. W jakich elementach słupszczanie są mocni?

- To bardzo niebezpieczny zespół, który moim zdaniem jest lepszy niż zajmowane przez nich miejsce w tabeli. Mają za sobą kilka wyrównanych meczów z najlepszymi drużynami tej ligi. Indywidualnie groźni są szczególnie Amerykanie, którzy potrafią zdobywać punkty i kreować pozycje zarówno dla siebie, jak i dla kolegów - mówi trener Claxton.

Czarni są dopiero na 15. miejscu w tabeli, ale wiadomo, że to zespół, który może zaskoczyć każdego rywala. Zgorzelczanie ciągle mają szansę na awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, ale muszą wygrywać kolejne spotkania.

- Wiemy, że będziemy musieli zasłużyć na to zwycięstwo. To będzie dla nas pierwszy noworoczny test, który pokaże do której części tabeli przynależymy - dodaje Michael Claxton.

Spotkanie PGE Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk w środę o godz. 18.30. Przekaz wideo na Emocje.TV