LM: Telekom Baskets lepszy od Stelmetu

,

Niemiecka ekipa Telekom Baskets Bonn wygrała ze Stelmetem BC Zielona Góra 72:58 w kolejnym starciu Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Początek tego spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Anthony’ego DiLeo prowadzili 6:0. Stelmet dość szybko zaczął odrabiać straty, a dzięki rzutom Łukasza Koszarka i Jarosława Mokrosa zdobywał nawet przewagę. Ostatecznie dzięki Vladimirowi Dragiceviciowi oraz Jamesowi Florence’owi mistrzowie Polski prowadzili 14:11 po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie po kolejnym trafieniu Dragicevicia zielonogórzanie mieli już siedem punktów przewagi, ale niemiecka drużyna ciągle goniła wynik. Skuteczny był Josh Mayo, a dzięki akcji Juliana Gamble’a Telekom Baskets ponownie był na prowadzeniu. Efektowna dobitka środkowego gospodarzy ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 34:31.

Trzecią kwartę zawodnicy trenera Predraga Krunicia rozpoczęli od serii 5:0, a goście odpowiadali trójkami Łukasza Koszarka i Przemysława Zamojskiego. Stelmet potrafił zbliżyć się na punkt, ale tylko na chwilę. Później znowu ważnym graczem był Gamble, a po rzutach wolnych Mayo to Niemcy prowadzili po 30 minutach 56:48. W czwartej kwarcie gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a Stelmet miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Ostatecznie dzięki trójce Nemanji Djurisicia ekipa z Bonn zwyciężyła 72:58.

Telekom Baskets Bonn - Stelmet BC Zielona Góra 72:58 (11:14, 23:17, 22:17, 16:10)

Telekom Baskets: Gamble 22, Mayo 13, DiLeo 12, Bartolo 10, Zubcić 5, Djurisić 4, Hill 4, Breunig 2, Klein 0

Stelmet BC: Dragicević 18, Zamojski 11, Koszarek 8, Florence 8, Mokros 5, Matczak 4, Kelati 2, Hrycaniuk 2, Moore 0, Gecevicius 0