,

Lista aktualności

Broussard: Możemy być groźną drużyną

Aaron Broussard to zupełnie nowa postać w MKS Dąbrowa Górnicza i Polskiej Lidze Koszykówki. Co mówi po pierwszych tygodniach spędzonych w Polsce?

,

Broussard ostatnie trzy sezony spędził we francuskiej ekipie FOS Provence Basket, a teraz zdecydował się na zmianę otoczenia. Jakie ma wrażenia po kilku pierwszych tygodniach pobytu w Polsce?

- Zawsze jest fajnie doświadczać czegoś nowego, poznawać nowych ludzi i odkrywać świat po kawałku. Jak na razie wszystko przebiega bardzo dobrze, a ja sam jestem zadowolony. Cieszy mnie pobyt w tym kraju i nie mogę narzekać na drużynę. Zatem uważam, że to była dla mnie dobra zmiana - mówi na oficjalnej stronie drużyny nowy gracz MKS.

W Dąbrowie Górniczej doszło do kilku zmian w składzie w stosunku do poprzednich rozgrywek, a trenerem zespołu został Jacek Winnicki. Co o swojej drużynie może powiedzieć Amerykanin?

- Myślę, że mamy naprawdę mocną drużynę. Zespół sprowadził naprawdę silnych graczy i teraz pozostaje nam tylko skoncentrować się na zbudowaniu odpowiedniej kultury gry. Mocno ciśniemy w trakcie przygotowań i robimy krok za krokiem. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy być naprawdę groźną drużyną. Pracujemy, budujemy formę, budujemy chemię - podkreśla Broussard.