Stelmet BC Zielona Góra mistrzem Polski!

Stelmet BC po raz trzeci z rzędu mistrzem Polski! W piątym spotkaniu finałowym zielonogórzanie pokonali Polski Cukier Toruń 88:82 i wygrali w całej serii 4-1. MVP finału został wybrany James Florence.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, toczyły się rytmem kosz za kosz. Niezwykle aktywni byli jednak Armani Moore i Thomas Kelati, którzy dawali przewagę gospodarzom. Później inicjatywa była po stronie Polskiego Cukru – dzięki akcjom Bartosza Diduszki i Cheikha Mbodja prowadził pięcioma punktami. Straty starał się zmniejszać Karol Gruszecki, ale po trójce Łukasza Wiśniewskiego to torunianie wygrywali po 10 minutach gry 28:21.

Przewaga gości wzrosła nawet do 12 punktów na początku drugiej kwarty po rzucie z dystansu Jure Skificia. Stelmet w tej części meczu miał spore problemy w ofensywie, długo nie potrafił się przełamać. To sprawiało, że zespół trenera Jacka Winnickiego mógł powiększać swoje prowadzenie. Ostatecznie dzięki Obiemu Trotterowi goście wygrywali po pierwszej połowie aż 47:29.

Od początku trzeciej kwarty Stelmet walczył o zmniejszanie strat, ale ekipa z Torunia błyskawicznie odpowiadała na to swoimi akcjami. Polski Cukier cały czas utrzymywał swoją wysoką przewagę, mimo że trójki trafiali Przemysław Zamojski i Łukasz Koszarek. Po kolejnym rzucie Jamesa Florence’a zielonogórzanie zbliżyli się na 11 punktów, a ostatecznie po 30 minutach gry było 67:56 dla zespołu z Torunia.

Rzuty z dystansu były pomysłem Stelmetu na powrót do meczu. Po kolejnej trójce Łukasza Koszarka gospodarze przegrywali już tylko czterema punktami. Do remisu doprowadziła… trójka – tym razem w wykonaniu Armaniego Moore’a. Polski Cukier starał się jeszcze zdobywać przewagę rzutami wolnymi, ale kolejne rzuty z dystansu Moore’a i Koszarka dały trzy punkty prowadzenia gospodarzom na półtorej minuty przed końcem. Ostatecznie obrońcy tytułu zwyciężyli 88:82.

To trzecie z rzędu mistrzostwo Polski dla Stelmetu BC Zielona Góra, a czwarte w historii.

Polska Liga Koszykówki oraz Stelmet BC Zielona Góra wspierają kampanię społeczną "Szacunek i Wsparcie", której celem jest pogłębienie szacunku do polskich barw narodowych, munduru wojskowego oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problemy weteranów i ich rodzin. Medale wręczał poszkodowany w misji w Iraku sierżant Marcin Łata.