King - Siarka: Przełamanie tarnobrzeżan!
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

King - Siarka: Przełamanie tarnobrzeżan!

Siarka wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie! Tarnobrzeżanie pokonali King Szczecin 84:76 w środowym spotkaniu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

,

Bardzo dobry początek zanotował Russell Robinson, który zdobył pięć pierwszych punktów dla Kinga. Późniejsze dwie akcje 2+1 dały jednak minimalną przewagę gościom, a po kolejnym trafieniu Alexa Welsha było już 11:5 dla Siarki. Do końca pierwszej części meczu tarnobrzeżanie naprawdę bardzo dobrze radzili sobie w ataku – ostatecznie m.in. dzięki rzutom Krzysztofa Jakóbczyka prowadzili 24:17. Szczecinianie w drugiej kwarcie krok po kroku starali się odrabiać straty – kolejne trafienia Macieja Majcherka i Craiga Sworda najpierw dały remis, a po rzucie wolnym Taylora Browna to King miał minimalną przewagę. Skuteczne akcje Pawła Kikowskiego oznaczały, że to zespół trenera Marka Łukomskiego wygrywał po pierwszej połowie 46:42.

W trzeciej kwarcie gospodarze wyszli nawet na dziewięć punktów przewagi po trafieniu Norberta Kulona, ale Siarka, m.in. dzięki akcji debiutującego Zane’a Knowlesa, potrafiła później zbliżyć się nawet na dwa punkty. Seria 9:0 i rzut Russella Robinsona uspokoiły jednak sytuację szczecinian. Później świetne fragmenty zanotowali Brandon Brown i Krzysztof Jakóbczyk, a to zmniejszyło straty gości do stanu 62:60. Na początku ostatniej kwarty ekipa trenera Zbigniewa Pyszniaka doprowadziła do remisu dzięki trafieniom Knowlesa. King szybko na to odpowiadał i nie chciał pozwalać na więcej. Trójki Jakóbczyka na trzy minuty przed końcem dawały jednak gościom prowadzenie. Kingowi zabrakło skuteczności w ostatnich akcjach, a faulowani gracze Siarki nie zawodzili na linii rzutów wolnych. To wszystko sprawiło, że końcowy wynik jest niespodzianką – tarnobrzeżanie zwyciężyli 84:76.

To był świetny mecz Krzysztofa Jakóbczyka, który zanotował 21 punktów. Alex Welsh dodał do tego 17 punktów i siedem zbiórek. W ekipie gospodarzy najlepszy był Paweł Kikowski z 14 punktami.