Paliukenas i Davis w Starogardzie Gdańskim
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Paliukenas i Davis w Starogardzie Gdańskim

Martynas Paliukenas (22 lata, 191 cm) i Thomas Davis (25 lat, 198 cm) to dwaj kolejni zawodnicy, którzy zostali zawodnikami Polpharmy Starogard Gdański.

,

Paliukenas grał w Polpharmie w poprzednim sezonie – w 21 meczach TBL zdobywał średnio 5,1 punktu, 2,7 zbiórki i 2,3 asysty. Wcześniej Litwin występował m.in. w takich klubach jak Statyba Wilno i Dżukija Olita.

- Martynasa już wszyscy kibice w Starogardzie dobrze znają. Uważam, że ten sezon może być przełomowym dla niego. On już w ubiegłych rozgrywkach udowodnił, że jest bardzo dobrym obrońcą, który zostawia serce na boisku i daje z siebie wszystko. Znam Martynasa i wiem, że on może być bardzo ważnym zawodnikiem również w ofensywie – mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Mindaugas Budzinauskas.

Davis w NCAA grał w zespole uczelni Soutwestern Oklahoma State. W sezonie 2014/2015 był zawodnikiem litewskiej ekipy Nevezis Kiejdany, gdzie zdobywał średnio 8,7 punktu, 4,3 zbiórki i 1,5 asysty na mecz. W poprzednich rozgrywkach nie występował w żadnym profesjonalnym klubie.

- Thomas to kolejny zawodnik, którego dobrze znam, bo trenowałem go na Litwie w zespole Nevezis Kiejdany. On był jednym z liderów tej drużyny. To wszechstronny, atletyczny koszykarz, który może grać na pozycjach 2, 3 lub 4. Gra bardzo zespołowo, jego nie interesują indywidualne statystyki - podsumowuje Budzinauskas.