Kontrakty w Stelmecie
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Kontrakty w Stelmecie

Przemysław Zamojski (28 lat, 193 cm) przedłużył swoją umowę ze Stelmetem Zielona Góra o dwa lata. Nową twarzą w zespole mistrzów Polski będzie Amerykanin J.R. Reynolds (31 lat, 188 cm). Klub poinformował także o pozyskaniu sponsora - firmy Budnex.

,

Zamojski był podstawowym zawodnikiem Stelmetu w poprzednim sezonie Tauron Basket Ligi – wyszedł w pierwszej piątce we wszystkim 43 spotkaniach, w których zagrał. Zdobywał w nich średnio 9,8 punktu i 3 zbiórki.

- Przemek to bardzo ważne ogniwo w naszym składzie. Nie trzeba go chyba przedstawiać. Myślę, że będzie występował na pozycji 2-3, z naciskiem na "dwójkę". Kontrakt jest korzystny dla obu stron - powiedział na oficjalnej stronie klubu Janusz Jasiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Grono S.S.A.

J.R. Reynolds jest absolwentem uczelni Virginia. Grał także we Włoszech, Francji, Izraelu i amerykańskiej D-League. Ostatnio był zawodnikiem ekipy Buducnost Podgorica. W Lidze Adriatyckiej zdobywał średnio 13,1 punktu oraz 4 asysty na mecz. Jego średnie z Europucharu to 10,5 punktu i 3,6 asysty.

- To doświadczony zawodnik, który gra już parę lat w Europie. Takiego szukał trener. Wiemy, że nie spęka w najważniejszych momentach. Mogę zdradzić, że staraliśmy się go pozyskać już rok temu. To typowa dwójka, z dobrym rzutem za trzy, ale potrafi też współkreować grę, asystować, dużo widzi - powiedział Janusz Jasiński.

Klub poinformował jednocześnie, że Firma Budnex, która już w ubiegłym sezonie wspierała Stelmet Zielona Góra, dołączyła do grona największych sponsorów mistrzów Polski.

- Jestem bardzo zadowolony, że mogę przywitać ją w gronie naszych kochanych sponsorów. Umowę podpisaliśmy na rok, ale z dużą wolą obu stron, aby ją przedłużyć. Na razie chcemy się trochę poznać. Budnex już nas wspierał, ale teraz wypływa na szerokie wody i dołącza do grona największych sponsorów - dodał Janusz Jasiński.