Problemy zdrowotne AZS
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Problemy zdrowotne AZS

Dante Swanson ze względu na uraz nie wystąpi w piątkowym meczu przeciwko Rosie Radom. To nie jedyne problemy zdrowotne, z jakimi borykają się zawodnicy AZS Koszalin.

,

Decyzją sztabu medycznego Dante Swanson pozostał w Koszalinie, by kontynuować rehabilitację. Zawodnik narzeka na problemy z mięśniem dwugłowym uda. Z powodu urazu Amerykanin musiał opuścić parkiet już w poprzednim meczu Akademików przeciwko drużynie Polskiego Cukru Toruń.

Pod dużym znakiem zapytania stoi natomiast występ Piotra Stelmacha, który treningi wznowił dopiero w środę 18 marca. Również na dwa dni przed meczem przeciwko Rosie Radom do treningów powrócił Qyntel Woods, który doznał kontuzji w meczu z Polfarmexem Kutno. Dopiero w czwartek wieczorem pierwszy trening z zespołem odbył Szymon Szewczyk, który narzeka na uraz pleców. Czy zagra przeciwko Rosie? - To wyjaśni się w piątek rano. Na razie nie ma ostatecznej decyzji - tłumaczy Igor Milicić, trener AZS.

- Nie mieliśmy praktycznie okazji, by przygotowywać się do meczu z Rosą Radom w pełnym składzie. Na początku tygodnia miałem do dyspozycji tylko ośmiu zawodników. Od środy do treningów wrócili Qyntel Woods i Piotr Stelmach, a dopiero dziś w Radomiu treningi wznowił Szymon Szewczyk. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale zapewniam, że w piątkowym meczu każdy z graczy gotowych do gry da z siebie wszystko - komentuje sytuację w drużynie trener Milicić.

AZS mecz w Radomiu zagra w piątek o godzinie 19:00. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć za pośrednictwem Emocje.TV.