,

Lista aktualności

Popović zagra w Sopocie

Bojan Popović (32 lata, 191 cm) został nowym zawodnikiem Trefla Sopot. Serb jest już w Polsce i po przeprowadzeniu testów medycznych rozpocznie treningi z zespołem.

,

Popović jest już bardzo doświadczonym zawodnikiem. W swojej karierze grał już w takich zespołach jak Dynamo Moskwa, Unicaja Malaga, Lietuvos Rytas Wilno, Efes Pilsen Stambuł czy Crvena Zvezda Belgrad. Występował także w Eurolidze oraz w reprezentacji Serbii – m.in. podczas rozgrywanego w 2009 roku w Polsce EuroBasketu.

Ostatnio był zawodnikiem ekipy CSU Asesoft Ploiesti, z którą sięgnął po mistrzostwo Rumunii. Zdobywał tam średnio 7,7 punktu, 3,6 zbiórki oraz 5,1 asysty na mecz.

- Na dołączenie do Trefla zdecydowałem się bez większego zastanowienia. W polskiej lidze występuje kilku moich znajomych, a sopocki zespół pamiętam jeszcze z czasów pobytu w Dynamie Moskwa. Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że dla mnie zawsze najważniejsze było wygrywanie meczów, a nie indywidualne osiągnięcia i mogę zapewnić, że to się nie zmieniło. Niezależnie jaką rolę przydzieli mi trener, postaram się jak najbardziej pomóc zespołowi – mówi na oficjalnej stronie zespołu Popović.