,

Lista aktualności

Collins za Eyengę w Zgorzelcu

Mardy Collins (30 lat, 198 cm) został nowym zawodnikiem mistrzów Polski PGE Turowa Zgorzelec. Klub jednocześnie poinformował, że w zespole nie będzie występował Christian Eyenga.

,

Collins jest absolwentem uczelni Temple, w 2006 roku został wybrany z 29. numerem w drafcie NBA przez New York Knicks. Łącznie w ciągu czterech sezonów rozegrał 189 meczów w najlepszej lidze świata (w barwach Knicks i Los Angeles Clippers). Później był zawodnikiem zespołów z Turcji, Chin, Izraela, Wenezueli i Włoch.

Ostatnio Amerykanin był zawodnikiem słynnego Olympiacosu Pireus. W lidze greckiej zdobywał średnio 6,2 punktu, 3,4 zbiórki i 2,3 asysty na mecz. Zagrał także w 14 meczach Euroligi (2,1 punktu, 1,1 asysty).

- Collins idealnie wpasowuje się w nasz skład, może grać jako rozgrywający, rzucający obrońca, a także niski skrzydłowy. W swojej karierze grał na każdej z tych pozycji, a to bardzo poszerza nam możliwości kreowania gry i wykorzystywania atutów naszych graczy - mówi na oficjalnej stronie klubu Miodrag Rajković, trener PGE Turowa Zgorzelec.