Dzierżak i Kulka dołączą do Trefla
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Dzierżak i Kulka dołączą do Trefla

Paweł Dzierżak i Grzegorz Kulka w nadchodzącym sezonie Tauron Basket Ligi mają być ważnymi zawodnikami w rotacji Trefla Sopot.

,

Paweł Dzierżak (19 lat, 190 cm) w zeszłym sezonie zagrał w dziewięciu spotkaniach, zdobywając łącznie 14 punktów i 14 asyst. Występował także w drugoligowych rezerwach sopockiego zespołu (średnio 9,3 punktu oraz 4,7 asysty na mecz) Teraz ma być zmiennikiem pierwszego rozgrywającego zespołu, czyli Sarunasa Vasiliauskasa.

Grzegorz Kulka (18 lat, 203 cm) debiut w Tauron Basket Lidze ma dopiero przed sobą. Skrzydłowy w zeszłym sezonie zdobył złoty medal w kategorii U18 i brązowy w U20. W drugoligowych rezerwach Trefla zdobywał średnio 11,1 punktu oraz 7,9 zbiórki w każdym spotkaniu. Ostatnio grał w reprezentacji Polski U18 na mistrzostwach Europy dywizji A w Turcji.

- Od wielu lat stawiamy na rozwój koszykówki młodzieżowej, inwestujemy w nią duże środki, a praca trenerów z młodymi zawodnikami owocuje licznymi medalami w rozgrywkach juniorskich oraz wychowywaniem graczy, mogących rywalizować w najwyższych ligach i reprezentacjach narodowych. Dotąd sami nie w pełni wykorzystywaliśmy jednak swój potencjał, dlatego teraz zdecydowaliśmy, że odważniej sięgniemy po graczy obdarzonych nieprzeciętnym talentem, którzy staną się pełnoprawnymi członkami pierwszego zespołu - mówi na oficjalnej stronie zespołu Andrzej Dolny, prezes Trefla Sopot.