Diggs, Denison i Perka zagrają w Toruniu
fot. Materiały prasowe Basketu Toruń

,

Lista aktualności

Diggs, Denison i Perka zagrają w Toruniu

Jamar Diggs, Sean Denison oraz Aleksander Perka w nadchodzącym sezonie Tauron Basket Ligi będą występować w Baskecie Toruń.

,

Diggs (26 lat, 187 cm) w przeszłości występował w NCAA w zespole uczelni Wofford, a także w Niemczech, na Cyprze, Łotwie i Kosowie. W ostatnich rozgrywkach grał w APOEL Nikozja, gdzie zdobywał średnio 11,9 punktu oraz 3,1 asysty na mecz. Sezon kończył w ekipie Sigal Prishtina.

Denison (29 lat, 211 cm) to Kanadyjczyk, który ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W ostatnim sezonie grał w rumuńskiej ekipie CSM Oradea (tak jak Żarko Comagić) – notował tam średnio 10,9 punktu i 5,3 zbiórki na mecz. Jeszcze lepiej szło mu w rozgrywkach Eurochallenge (15,5 punktu i 9 zbiórek w każdym spotkaniu). W przeszłości grał m.in. w Turcji, Niemczech i Rosji.

Perka (27 lat, 201 cm) gra w zespole z Torunia od 2012 roku. W ostatnim sezonie w pierwszej lidze zdobywał średnio 8,5 punktu oraz 3,5 zbiórki na mecz. Ma za sobą występy w NCAA oraz w zespołach z Warszawy, Koszalina i Kutna.