Surmacz i Raczyński zawodnikami Anwilu
fot. Jacek Imiołek

,

Lista aktualności

Surmacz i Raczyński zawodnikami Anwilu

Grzegorz Surmacz (29 lat, 203 cm) oraz Maciej Raczyński (29 lat, 190 cm) w najbliższym sezonie Tauron Basket Ligi zagrają w Anwilu Włocławek. Klub poinformował jednocześnie, że w drużynie zostają Seid Hajrić, Piotr Pamuła, Mikołaj Witliński, Bartosz Jankowski oraz Adrian Warszawski.

,

Surmacz grał już w TBL w ekipach z Poznania i Koszalina. W sezonie 2011/2012 w drużynie AZS zdobywał średnio 5,1 punktu i 2,1 zbiórki na mecz. Ostatnie rozgrywki spędził w Kanadzie w zespole London Lightning (średnio 6,5 punktu oraz 3 zbiórki w każdym spotkaniu).

Raczyński to rodowity włocławianin, który grał już w klubie z tego miasta w latach 2002-2004 oraz w sezonie 2007/2008. Ostatnio był zawodnikiem AZS Koszalin, zdobywając tam średnio 1,6 punktu na mecz. W przeszłości grał także w klubach ze Szczecina, Zielonej Góry, Inowrocławia, Wałbrzycha, Kołobrzegu i Poznania.

- Powrót w strony rodzinne to dla mnie wielka sprawa. Nie ma nic piękniejszego niż gra dla klubu, który jest najbliższy sercu - mówi na oficjalnej stronie klubu Maciej Raczyński.