22. kolejka: Hity na koniec I etapu
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

,

Lista aktualności

22. kolejka: Hity na koniec I etapu

Pora na ostatnią kolejkę I etapu Tauron Basket Ligi! Wszystkie spotkania rozpoczną się w środę o godz. 20.00. Od godz. 19.45 w Polsacie Sport News będzie można zobaczyć transmisję największego hitu, czyli starcia Stelmetu Zielona Góra z PGE Turowem Zgorzelec. Pozostałe mecze (m.in. derby Trójmiasta Asseco - Trefl) będzie można śledzić na PLK.pl dzięki płatnym przekazom wideo.

 

Ostatnia kolejka I etapu Tauron Basket Ligi i sześć meczów rozgrywanych jednocześnie to idealna okazja do przetestowania bezpłatnej aplikacji mobilnej Tauron Basket Liga, która działa na urządzeniach z systemem Android oraz na iPhone’y i iPady. Sprawdzaj na żywo wyniki wszystkich spotkań! (Więcej informacji)

 

Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec

Zapowiedź spotkania

 


Asseco Gdynia – Trefl Sopot

Derby Trójmiasta zawsze oznaczają dodatkowe emocje! Asseco rozegrało ostatnio jeden z najlepszych meczów w sezonie i pokonało mistrzów Polski Stelmet Zielona Góra 80:72. Trefl z kolei wygrał w Radomiu z Rosą 83:81. W grudniowym spotkaniu w Sopocie znacznie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 79:58. Wtedy najlepszy w ekipie trenera Dariusa Maskoliunasa był Lance Jeter z 15 punktami. W drużynie z Gdyni wyróżniał się Piotr Szczotka (22 punkty, 11 zbiórek). Najważniejszym zawodnikiem Asseco jest A.J. Walton i to od jego postawy może zależeć ostateczny wynik. Ciekawe także jak w tym meczu zaprezentuje się Adam Waczyński.

Ciekawostki: Piotr Szczotka i Fiodor Dmitriew to liderzy całej Tauron Basket Ligi pod względem czasu spędzonego na boisku w tym sezonie; Asseco traci najmniej punktów na mecze ze wszystkich drużyn TBL (70,3); Trefl jest drugą drużyną ligi pod względem zdobywanych punktów

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 

 

Śląsk Wrocław – AZS Koszalin

Zarówno wrocławianie, jak i koszalinianie nie mają już szans na występy w górnej szóstce TBL w II etapie. Śląsk przegrał ostatnio z PGE Turowem Zgorzelec 91:97, natomiast AZS nie poradził sobie z Energą Czarnymi Słupsk (63:71). W pierwszym meczu między tymi ekipami drużyna z Koszalina wygrała 79:74. W najbliższym spotkaniu w zespole trenera Gaspera Okorna nie zagra zawieszony przez klub Oded Brandwein. Najważniejszym indywidualnym pojedynkiem będzie ten pomiędzy rozgrywającymi - Robertem Skibniewskim i Krzysztofem Szubargą. Ciekawe może okazać się także starcie pod koszami Paula Millera i Darrella Harrisa.

Ciekawostki: AZS w pierwszym meczu ze Śląskiem zaliczył swój rekord skuteczności w rzutach za dwa punkty w tym sezonie (69 proc.); Robert Skibniewski (Śląsk) w sezonie 2012/2013 grał w Koszalinie; Artur Mielczarek (AZS) ma za sobą występy w ekipie z Wrocławia

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 


Rosa Radom – Anwil Włocławek

Rosa minimalnie przegrała w minionej kolejce z Treflem Sopot 81:83, natomiast Anwil bez żadnych problemów poradził sobie z Kotwicą Kołobrzeg (84:68). Grudniowy mecz między tymi drużynami zakończył się na korzyść włocławian, którzy wygrali 87:76. Wtedy 16 punktów dla gospodarzy rzucił Danilo Mijatović, a Jakub Dłoniak zdobył dla ekipy z Radomia cztery punkty więcej. Pojedynek Kirka Archibeque’a z Seidem Hajriciem z pewnością będzie jednym z najważniejszych w tym meczu. Ciekawe także który z rozgrywających - Korie Lucious czy Jordan Callahan - okaże się lepszy w bezpośrednim starciu.

Ciekawostki: Hubert Radke, Robert Witka i Łukasz Majewski w przeszłości grali w zespole z Włocławka; bilans meczów w TBL między tymi drużynami to 2-1 na korzyść Anwilu; 24 asysty Anwilu w pierwszym meczu z Rosą to rekord sezonu tej ekipy

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 

 

Energa Czarni Słupsk – Stabill Jezioro Tarnobrzeg

Słupszczanie w ostatniej kolejce zapewnili sobie udział w górnej szóstce Tauron Basket Ligi dzięki pokonaniu AZS Koszalin 71:63. Stabill Jezioro z kolei wygrał po dogrywce z Polpharmą Starogard Gdański 81:71. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wynikiem 88:72 na korzyść Energi Czarnych. Świetnie zagrał wtedy Michał Nowakowski, który trafił osiem trójek i zdobył łącznie 28 punktów. 17 punktów i 12 zbiórek zanotował Andrew Fitzgerald. Kluczowe w tym meczu może okazać się starcie Rodericka Trice’a i Chaissona Allena. Sporo może zależeć od tego, czy goście powstrzymają duet Garrett Stutz - Joseph Taylor.

Ciekawostki: osiem trójek Michała Nowakowskiego ze stuprocentową skutecznością z pierwszego spotkania to rekord PLK; Tomasz Śnieg i Marcin Nowakowski grali ze sobą w jednej drużynie (Polpharma) w sezonie 2011/2012; drużyna z Tarnobrzega nie wygrała jeszcze w TBL z zespołem ze Słupska (bilans 0-7)

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 


Kotwica Kołobrzeg – Polpharma Starogard Gdański

Kołobrzeżanie przegrali ostatni mecz z Anwilem Włocławek 68:84, natomiast Polpharma nie poradziła sobie ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg (71:81). Pierwszy mecz między tymi ekipami w Starogardzie Gdańskim zakończył się wysokim zwycięstwem Kotwicy 94:76. Od tego momentu zespół trenera Tomasza Mrożka bardzo się zmienił i teraz najważniejszymi zawodnikami powinni być Matthew Rosinski i J.J. Montgomery. Najciekawszy pojedynek powinien stoczyć się w polu trzech sekund pomiędzy Terrellem Parksem i Kevinem Johnsonem. Sporo może zależeć od tego, czy swoich rywali na obwodzie powstrzyma Courtney Eldridge.

Ciekawostki: w pierwszym meczu z Polpharmą Kotwica zanotowała swój rekord trójek w tym sezonie - 15 trafień; Kevin Johnson z Polpharmy jest pierwszym zbierającym, czwartym blokującym i czwartym pod względem eval w TBL; Grzegorz Arabas (Kotwica) w sezonie 2011/2012 grał w zespole ze Starogardu Gdańskiego

Płatny przekaz wideo na PLK.pl