170 kg słodyczy zebrano podczas Meczu Słodkich Serc

,

We wtorkowy wieczór odbył się jubileuszowy, 20. Mecz Słodkich Serc rozgrywany w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Po raz pierwszy przy okazji tego spotkania w Lublinie gościła ekstraklasowa Rosa Radom. Goście okazali się minimalnie lepsi od koszykarzy Wikany Startu Lublin (84:80), jednak najważniejszą informacją dnia było to, że pobito rekord pod względem liczby zebranych słodyczy!

,

Tradycyjnie biletem wstępu na mecz jest podarunek w postaci cukierków, czekoladek, batoników itd. dla maluchów z lubelskich domów dziecka. Przy okazji jubileuszowego starcia udało się zgromadzić aż 170 kg słodkości! Informację tą podała tuż po ostatniej syrenie Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin będąca jednym z głównych pomysłodawców akcji pomocy dzieciom.

Meczowi, który został rozegrany pod honorowym patronatem marszałka Krzysztofa Hetmana jak zwykle towarzyszyły różne atrakcje. Podczas przerw wystąpiły cheerleaderki ze Szkoły Tańca Dance Mania oraz Zespół Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej. Przed spotkaniem koszykarze rozrzucili po trybunach piłki dla kibiców, a w przerwie między trzecią a czwartą kwartą wzięli udział w konkursie trójek. Bezkonkurencyjny był Leszek Kaczmarski, który popisał się niesamowitą skutecznością trafiając 8 na 9 rzutów.