Kotwica ma już prawie cały skład
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kotwica ma już prawie cały skład

Kotwica Kołobrzeg jest już prawie gotowa do rozpoczęcia przygotowań do kolejnego sezonu Tauron Basket Ligi. Klub ogłosił podpisanie kontraktów z dziewięcioma zawodnikami.

Rozgrywającymi w zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Szczubiała mają być Jessie Sapp oraz Jordan Callahan. Ten pierwszy jest doskonale znany kibicom w Kołobrzegu, bo przez trzy sezony rozegrał łącznie 44 spotkania dla tego klubu. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,3 punktu oraz 2,4 asysty.

Nową postacią jest Callahan. Amerykanin jest absolwentem uczelni Tulane i Kotwica będzie jego pierwszym profesjonalnym zespołem w karierze. Podczas swojego ostatniego roku występów w NCAA zdobywał średnio 10,6 punktu oraz 1,9 asysty.

Kolejnym obcokrajowcem w składzie drużyny będzie Qa’rraan Calhoun, który w sezonie 2011/2012 Tauron Basket Ligi występował w Śląsku Wrocław. Amerykanin wziął udział w Meczu Gwiazd i wygrał rozgrywany wtedy konkurs wsadów. W tamtych rozgrywkach zdobywał średnio 12,6 punktu oraz 4 zbiórki na mecz. Ostatnio był zawodnikiem urugwajskiego zespołu Hebraica Macabi Montevideo.

Skład zespołu wzmocni także Marek Piechowicz, który ostatnio występował w pierwszej lidze w ekipie MKS Dąbrowa Górnicza. Jego średnie z poprzedniego sezonu to 9,5 punktu, 3,8 zbiórki oraz 2,3 asysty na mecz. W przeszłości Piechowicz występował m.in. w zespołach z Włocławka i Tarnobrzega.

W drużynie na kolejny sezon pozostaną także: Grzegorz Arabas, Marko Djurić, Łukasz Wichniarz, Wojciech Złoty i Piotr Żołnierczuk. Klub poszukuje jeszcze dwóch zawodników na pozycję środkowego.