Robinson, Brackins i Eyenga zagrają w Stelmecie
fot. 058sport.pl

,

Lista aktualności

Robinson, Brackins i Eyenga zagrają w Stelmecie

Stelmet powoli przygotowuje się do pierwszego sezonu w Eurolidze. Na czwartkowej konferencji prasowej ogłoszono, że dwuletnie kontrakty z zespołem z Zielonej Góry podpisali Russell Robinson, Craig Brackins oraz Christian Eyenga.

Russell Robinson (27 lat, 185 cm) to koszykarz dobrze znany kibicom w Polsce, ponieważ w minionym sezonie reprezentował barwy PGE Turowa Zgorzelec. W 25 spotkaniach zdobywał średnio 11,6 punktu oraz 3,6 asysty. Jest absolwentem uczelni Kansas, a z zespołem Jayhawks w 2008 roku zdobył mistrzostwo NCAA. Później grał w amerykańskiej D-League, a także w Turcji, Hiszpanii, Francji i Włoszech.

Craig Brackins (25 lat, 208 cm) może występować na pozycji silnego skrzydłowego. W 2010 roku został wybrany z 21. numerem w drafcie NBA przez Oklahoma City Thunder. W najlepszej lidze świata rozegrał 17 spotkań w barwach Philadelphia 76ers, zdobywając łącznie 30 punktów. Później grał w D-League, Izraelu i Włoszech (Angelico Biella). Jego ostatnim zespołem była ekipa Los Angeles D-Fenders (D-League). Zdobywał tam średnio 5,1 punktu oraz 2,8 zbiórki na mecz.

Christian Eyenga (24 lata, 199 cm) może występować na pozycji niskiego skrzydłowego lub rzucającego. W 2009 roku został wybrany z 30. numerem w drafcie NBA przez Cleveland Cavaliers. W NBA grał także w barwach Los Angeles Lakers. W ostatnim sezonie występował w Chinach oraz w Texas Legends (D-League). Dla tego ostatniego klubu zdobywał średnio 14,6 punktu oraz 5,6 zbiórki na mecz.