Lista aktualności

Hodge i Hosley ukarani

Sędzia Dyscyplinarny Polskiej Ligi Koszykówki ukarał po spotkaniu Trefl Sopot – Stelmet Zielona Góra dwóch zawodników zespołu gości: Waltera Hodge’a i Quintona Hosleya.

Walter Hodge bezpośrednio po zakończeniu meczu podszedł w okolice stolika sędziowskiego i zwrócił się do jednego z sędziów boiskowych w obraźliwych słowach.

Za to zachowanie zawodnik został ukarany tygodniową dyskwalifikacją (do dnia 18 kwietnia 2013 r.), co oznacza, że nie będzie mógł zagrać w dwóch najbliższych spotkaniach Tauron Basket Ligi. Wysokość kary jest związana z tym, że to już kolejne podobne przewinienie tego zawodnika w tym sezonie. Hodge zapłaci także 5000 zł.

Quinton Hosley został z kolei ukarany finansowo za starcie z Marcinem Stefańskim podczas spotkania. Zawodnik będzie musiał zapłacić za swoje zachowanie pięć tysięcy złotych kary regulaminowej (za faul dyskwalifikujący) oraz dodatkowe dwa tysiące złotych kary dyscyplinarnej.

Klub może odwołać się od obydwu decyzji do Komisji Odwoławczej PZKosz w ciągu siedmiu dni od dnia doręczania decyzji. Jeśli odwołanie zostanie złożone w piątek, zostanie rozpatrzone jeszcze przed najbliższym spotkaniem Stelmetu w Tauron Basket Lidze.