Trefl wygrywa z Polpharmą w meczu charytatywnym
fot. Daniel Szczypior/Polpharma

,

Lista aktualności

Trefl wygrywa z Polpharmą w meczu charytatywnym

Trefl Sopot pokonał Polpharmę Starogard Gdański 78:62 w charytatywnym spotkaniu. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Kacpra Konieczki - kibica zespołu z Kociewia.

,

Licytacje koszulki, piłki z autografami oraz kolacji z zawodnikiem, a także specjalny wyścig maskotek - Treflika i Kociewskiego Diabła. Takie atrakcje przygotowano kibicom, którzy w piątek postanowili pojawić się w starogardzkiej hali im. Andrzeja Grubby i wesprzeć kibica Polpharmy - Kacpra Konieczkę.

Mimo że atmosfera wokół spotkania była bardzo luźna, to sam mecz obie ekipy potraktowały poważnie. Trefl odskoczył rywalom w drugiej kwarcie i od tego momentu kontrolował sytuację na parkiecie. Sopocianie zdominowali strefę podkoszową, zdobywając aż 17 zbiórek więcej od gospodarzy. W tym elemencie wyróżniał się szczególnie Sime Spralja (13 zbiórek).

W ekipie Trefla zabrakło dwóch bardzo ważnych zawodników - Filipa Dylewicza i Franka Turnera. Okazję do pojawienia się na parkiecie otrzymał 17-letni Paweł Dzierżak, który ostatecznie zdobył osiem punktów i cztery asysty.

Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 62:78 (18:16, 14:23, 16:22, 14:17)

Polpharma: McCauley 18, Lichodzijewski 11, Hicks 8, Radwański 6, Mirković 6, Majewski 4, Nowakowski 3, Carter 3, Sarzało 3, Szymkiewicz 0, Radomski 0

Trefl: Looby 16, Spralja 16, Stefański 12, Waczyński 10, Dzierżak 8, Dąbrowski 5, Brembly 5, Michalak 4, Harrington 2, Jaśkiewicz 0