EuroPuchar: Stelmet pokonuje Lokomotiw

,

Stelmet Zielona Góra pokonał Lokomotiw Kubań Krasnodar 94:88 w swoim ostatnim spotkaniu w rozgrywkach EuroPucharu. Walter Hodge był najlepszym zawodnikiem na parkiecie - zdobył 29 punktów i 10 asyst.

,

Lokomotiw zaskoczył gospodarzy skutecznością na początku spotkania - po akcji Richarda Hendrixa prowadził 7:0. Później gościom udało się powiększyć przewagę nawet do 11 punktów dzięki rzutowi Mantasa Kalnietisa. Stelmet w końcówce pierwszej kwarty zdołał jednak zbliżyć się do rywali.

Pierwsze minuty drugiej części meczu należały do zielonogórzan. Trójka Marcina Sroki oraz kontra Waltera Hodge’a zniwelowały przewagę Rosjan do zaledwie jednego punktu. Zespół trenera Mihailo Uvalina nie zdołał jednak objąć prowadzenia, a kolejne akcje Lokomotiwu przynosiły powodzenie. Po kolejnym rzucie Kalnietisa goście wygrywali 13 punktami.

Trzecia kwarta to przede wszystkim pościg Stelmetu, który kilkakrotnie potrafił zbliżyć się do rywali na trzy punkty. Przełom nastąpił w ostatniej części spotkania. Jednym z bohaterów z pewnością był Mantas Cesnauskis. To po trójce Litwina z polskim paszportem zielonogórzanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (69:68).

Cesnauskis trafił też bardzo ważny rzut z dystansu na półtorej minuty przed końcem spotkania - po nim Stelmet prowadził 87:83. Lokomotiw był nieskuteczny w kolejnych akcjach, a faulowani gospodarze skutecznie wykonywali rzuty wolne, co dało im ostatecznie zwycięstwo.

Stelmet zakończył rywalizację w grupie K z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek.

Stelmet Zielona Góra - Lokomotiw Kubań Krasnodar 94:88 (21:27, 17:21, 26:20, 30:20)

Stelmet: Hodge 29, Borovnjak 23, Sroka 13, Stević 11, Cesnauskis 10, Hosley 4, Lopicić 2, Chanas 2, Seweryn 0.

Lokomotiw: Hendrix 20, Brown 19, Kalnietis 14, Calathes 13, Jasaitis 6, Likhodey 6, Zubkov 5, Grigoryev 3, Savrasenko 2, Bykov 0.