EuroPuchar: Spartak za silny dla Stelmetu

,

Stelmet Zielona Góra przegrał ze Spartakiem St. Petersburg 69:89 w rozgrywkach EuroPucharu. 17 punktów i osiem zbiórek dla gospodarzy zdobył Dejan Borovnjak.

,

Już od początku spotkania zawodnicy Spartaka starali się objąć kontrolę nad meczem. Duże problemy z defensywą gości miał szczególnie Walter Hodge – to właśnie na liderze zielonogórzan skupiona była obrona. Zespół z St. Petersburga dopiął swego i po trafieniu Janisa Strelnieksa wygrywał nawet 21:13. Stelmet mimo tego w pierwszej kwarcie prowadził z Rosjanami wyrównaną grę.

To zmieniło się w drugiej części spotkania, kiedy Spartak zaczął być bardzo skuteczny i korzystał z błędów gospodarzy. Goście świetnie rzucali za trzy, przez co oddalali się od rywali z Zielonej Góry. Po fragmencie dobrej gry Loukasa Mavrokefalidesa i późniejszych punktach Zacha Wrighta drużyna prowadzona przez trenera Jure Zdovca wygrywała nawet 44:23.

W drugiej połowie spotkania zielonogórzanie grali ze Spartakiem jak równy z równym, ale nie odrabiali strat i ciągle przegrywali ponad 20 punktami. Nawet kiedy udało im się zmniejszyć przewagę gości do 17 punktów w czwartej kwarcie, to dwie trójki Joshua Cartera oraz punkty Wrighta przywracały wysokie prowadzenie ekipie z St. Petersburga.

W całym meczu ekipa z Rosji popełniła znacznie mniej strat i grała bardziej zespołowo, zaliczając 25 asyst. Goście ponadto osiągnęli znacznie lepszą skuteczność w rzutach za dwa punkty (62 proc.).

Stelmet Zielona Góra - Spartak St. Petersburg 69:89 (19:24, 8:24, 20:19, 22:22)

Stelmet: Borovnjak 17, Hodge 13, Stević 10, Jones 9, Sroka 8, Lopicić 4, Hosley 3, Seweryn 3, Cesnauskis 2, Chanas 0

Spartak: Mavrokefalides 19, Dragicević 16, Wright 13, Zavoruev 11, Carter 10, Kurbanov 9, Strelnieks 7, Fidiy 4, Kniaziuk 0, Korolev 0, Voitiuk 0