Adam Łapeta we Włocławku
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

,

Lista aktualności

Adam Łapeta we Włocławku

Adam Łapeta (25 lat, 217 cm) przenosi się ze Stelmetu Zielona Góra do Anwilu Włocławek. Środkowy ma już za sobą pierwszy trening z nową drużyną.

,

Łapeta od początku swojej kariery związany był z trójmiejskimi zespołami. Urodzony w Jastarni koszykarz jest specjalistą od gry w defensywie i efektownych bloków. Występował w drużynie mistrza Polski – Asseco Prokomie Gdynia, gdzie zdobywał doświadczenie grając w Eurolidze i Zjednoczonej Lidze VTB. Środkowy ma za sobą także występy w reprezentacji Polski.

Obecny sezon Łapeta rozpoczął w Stelmecie Zielona Góra, gdzie pojawiał się na parkiecie także w rozgrywkach EuroPucharu. W 12 spotkaniach Tauron Basket Ligi zdobywał średnio 3,8 punktu, 2,6 zbiórki oraz 1,3 bloku na mecz.

- Szukaliśmy zawodnika na pozycję numer pięć, który miałby inne parametry niż Seid Hajrić. Adam doskonale wpisuje się w nasze oczekiwania i cieszymy się, że skorzystaliśmy z okazji jaka się nadarzyła, bo on ma papiery na granie na wysokim poziomie i jestem zdania, że pasuje do naszego systemu. Pomimo wysokiego wzrostu, cechuje go dobra koordynacja ruchowa, umiejętność gry pick and roll, a także umiejętność gry w defensywie. Dodatkowo, jako Polak, ułatwi nam rotację i otworzy nowe możliwości w ataku - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Milija Bogicević.

Wcześniej w odwrotnym kierunku - z Włocławka do Zielonej Góry - powędrował Łukasz Seweryn.