Turner i Przybyszewski w Jeziorze
fot. Grzegorz Bereziuk

,

Lista aktualności

Turner i Przybyszewski w Jeziorze

Rahshon Turner (37 lat, 201 cm) i Dawid Przybyszewski (31 lat, 215 cm) podpisali umowy z Jeziorem Tarnobrzeg. Drużynę opuszczą natomiast Maurice Pearson i Maciej Strzelecki.

Rahshon Turner to bardzo doświadczony zawodnik, który może występować na pozycji silnego skrzydłowego lub centra. Amerykanin jest absolwentem uczelni Fairleigh Dickinson University. Zaraz po jej ukończeniu grał w Holandii, ale ta przygoda nie trwała zbyt długo. Postanowił później wrócić do USA i został asystentem trenera żeńskiej drużyny New Jersey Institute of Technology. W sezonie 2000/2001 znowu pojawił się w Europie. Grał później w Hiszpanii, Francji i Izraelu. Miniony sezon spędził w zespole Hapoel Yokneam/Megido w drugiej lidze izraelskiej, zdobywając średnio 18,8 punktu, 11,1 zbiórki oraz 2,4 asysty na mecz.

Umowę z Jeziorem podpisał także testowany od pewnego czasu Dawid Przybyszewski. Środkowy ma za sobą grę w Świeciu, Ostrowie Wielkopolskim, Kołobrzegu i Słupsku. W ostatnim sezonie grał w pierwszoligowej ekipie PC SIDEn Toruń, zdobywając średnio 5,9 punktu i 4,2 zbiórki na mecz.

W zespole z Tarnobrzega nie zagra jednak Maurice Pearson. Zarząd klubu po okresie testowym nie podpisał z nim umowy do końca sezonu. Drużynę opuści także Maciej Strzelecki.