Tony Weeden graczem Anwilu
fot. fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Tony Weeden graczem Anwilu

Tony Weeden (29 lat, 185 cm) został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. Doskonale znany w Polsce Amerykanin występuje na pozycji rzucającego, ale w razie potrzeby może być też rozgrywającym.

,

Tony Weeden jest znany głównie z gry dla Polpharmy Starogard Gdański - w tym zespole pojawił się już w sezonie 2007/2008. Później przeniósł się do ekipy Śląska Wrocław, a gdy zespół wycofał się z rozgrywek grał w Baskecie Kwidzyn. Następnie wrócił do Polpharmy i z drużyną prowadzoną przez trenera Miliję Bogicevicia zdobył brązowe medale.

Jego dobrą grę zauważono w lidze greckiej i w sezonie 2010/2011 został graczem Maroussi BC Ateny. Tam zagrał jednak tylko w dziewięciu spotkaniach, przebywając na parkiecie średnio 24 min. W tym czasie zdobywał 10,4 punktów i 2,6 asysty. W styczniu 2011 roku został zawieszony na pół roku za stosowanie niedozwolonych środków. Gdy tylko jego kara się skończyła, Weeden postanowił wrócić do Polski, a konkretnie… do zespołu ze Starogardu Gdańskiego. W minionym sezonie zdobywał na polskich parkietach średnio 15,4 punktu i 3,2 asysty.

Amerykanin wystąpił w Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi w Katowicach, a zaraz po tej imprezie zmienił klub. Zainteresowała się nim ekipa Cimberio Varese, a Polpharma postanowiła dać wolną rękę zawodnikowi. We włoskiej ekstraklasie Weeden zdobywał średnio 8,6 punktu, 2,4 zbiórki i 1,5 asysty na mecz.

- Do mnie najbardziej przemawia doświadczenie Weedena z czterech lat gry w Polsce, choć mam również dobre recenzje, jakie wydali mu Włosi. On nie tylko jest dobrym strzelcem, ale również, gdy się od niego wymaga, potrafi twardo bronić. Takiego koszykarza potrzebujemy. Z jednej strony będzie otwierał nam dużo opcji ataku, a z drugiej dobrze zafunkcjonuje w zespołowej obronie - mówi dla oficjalnej strony zespołu trener Dainius Adomaitis.