Majewski i Sarzało wracają do Polpharmy
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Majewski i Sarzało wracają do Polpharmy

Łukasz Majewski i Bartosz Sarzało zagrają w przyszłym sezonie w Polpharmie Starogard Gdański. Obydwaj zawodnicy w przeszłości występowali już na Kociewiu.

,

Łukasz Majewski w Polpharmie grał w sezonach 2007/2008 i 2009/2010. To drugie podejście było znacznie bardziej udane - starogardzki zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu, a Majewski był podstawowym skrzydłowym drużyny trenera Miliji Bogicevicia. Po tamtym sukcesie Majewski przeniósł się do Anwilu Włocławek, a nawet występował w reprezentacji Polski. W ostatnim sezonie zdobywał średnio 5,6 punktów i 2,3 zbiórki.

- Łukasz to doświadczony zawodnik, a takiego potrzebowaliśmy. Nie miał udanego ostatniego sezonu w Anwilu, ale w Starogardzie zawsze czuł się bardzo dobrze. To gracz, który potrzebuje wielu minut na parkiecie i w Polpharmie będzie je miał zagwarantowane. Majewski na pewno będzie znaczącym zawodnikiem w przyszłym sezonie - tłumaczy Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Bartosz Sarzało jest wychowankiem SKS - w barwach starogardzkiego zespołu występował w latach 1998-2006. W 2004 roku awansował z Polpharmą do ekstraklasy, a w trakcie sezonu 2005/2006 przeniósł się do Noteci Inowrocław. Później grał także w Tarnowie, Warszawie, Zielonej Górze, Jarosławiu i Kołobrzegu. Ostatni sezon spędził w drugoligowym Korsarzu Gdańsk.

- Sarzało to nasz wychowanek. Nabrał sporo doświadczenia grając kilka lat poza Starogardem. W drużynie będzie jednocześnie pełnił funkcję drugiego asystenta trenera obok Jarosława Drewy - mówi Olszewski.