Brandwein w Enerdze Czarnych
fot. Michał Świderski/Kotwica Kołobrzeg

,

Lista aktualności

Brandwein w Enerdze Czarnych

Oded Brandwein po świetnym sezonie w Kotwicy Kołobrzeg zdecydował się na przenosiny do Słupska. Jest to czwarty koszykarz z polskim paszportem, który zasilił Energę Czarnych przed zbliżającym się sezonem.

,

Urodzony w 1988 roku w Izraelu Oded Brandwein (179 cm wzrostu) posiada również polskie obywatelstwo, co z pewnością ułatwi w nowym sezonie rotację trenerowi Mariusowi Linartasowi. Zawodnik może występować na pozycjach rozgrywającego oraz rzucającego i bardzo dobrze czuje się w szybkiej grze. Przed przyjazdem w ubiegłych rozgrywkach do Kołobrzegu Brandwein grał jedynie w zespołach ze swojej ojczyzny, którą reprezentował na arenie międzynarodowej w kadrach do lat 18 i 20.

Czy podpisanie kontraktu z Brandweinem oznacza, że ze słupską drużyną pożegna się jednoznacznie kojarzony z Energą Czarnymi, grający w ich barwach przez sześć ostatnich sezonów, Mantas Cesnauskis?

– Wszystko wskazuje na to, że tak. Z Odedem szybciej udało nam się dojść do porozumienia i mamy nadzieję, że sprawdzi się w naszym zespole równie dobrze, a może nawet i lepiej, niż Mantas w ostatnich kilku sezonach – mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych. Umowa z Brandweinem będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

Nowy zawodnik Energi Czarnych w ubiegłych rozgrywkach w drużynie Kotwicy spędzał średnio na parkiecie prawie 28 minut, 32 z 37 swoich spotkań rozpoczynając w wyjściowym składzie kołobrzeskiego zespołu. W tym czasie rozgrywający zdobywał średnio ponad dwanaście punktów, cztery asysty i niecałe dwie zbiórki.