Szczotka i Motiejunas nagrodzeni
fot. figurski.com.pl

,

Lista aktualności

Szczotka i Motiejunas nagrodzeni

Piotr Szczotka i Donatas Motiejunas przed rozpoczęciem pierwszego ćwierćfinałowego starcia pomiędzy Asseco Prokomem Gdynia i AZS Koszalin odebrali oficjalne nagrody przyznane im po rundzie zasadniczej Tauron Basket Ligi.

,

Trenerzy zespołów w głosowaniu na oficjalne nagrody Tauron Basket Ligi zadecydowali, że najlepszym zawodnikiem w obronie sezonu zasadniczego był kapitan Asseco Prokomu, Piotr Szczotka. Do pierwszej piątki ligi wybrany natomiast został silny skrzydłowy mistrzów Polski, Donatas Motiejunas.

Po prezentacji obu drużyn okolicznościowe statuetki wręczył zawodnikom Prezes PLK SA, Jacek Jakubowski, a kibice nagrodzili obu graczy gromkimi brawami.

Szczotka dzięki ograniu w międzynarodowych pucharach już od kilku sezonów pokazuje w TBL bardzo zaangażowaną obronę i ambitną grę. Zawodnik w zespole trenera Tomasa Pacesasa był człowiekiem od zadań specjalnych, odgrywał również ważną rolę w reprezentacji Polski na wrześniowym EuroBaskecie.

Motiejunas jest jednym z najlepszych koszykarzy, którzy w ostatnich latach biegali po polskich parkietach. Litewski silny skrzydłowy uznawany jest za jeden z największych europejskich młodych talentów, a w przyszłym sezonie powinniśmy zobaczyć go na parkietach NBA. Zawodnik zdobywa w tym sezonie średnio 17,2 punktu i 6,9 zbiórki.