Łapeta: Kluczowa obrona
fot. figurski.com.pl

,

Lista aktualności

Łapeta: Kluczowa obrona

- Myślę, że cała nasza drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Bardzo dobrze broniliśmy i nasza obrona była kluczem do zwycięstwa - po wygranym meczu 81:61 z Treflem mówi środkowy Asseco Prokomu, Adam Łapeta.

 

,

Jędrzej Szerle: Jak się Pan czuje po pokonaniu dotychczasowego lidera Tauron Basket Ligi w derbach Trójmiasta?

Adam Łapeta: Super, że wygraliśmy. Było to bardzo ciężkie spotkanie. Chcieliśmy ten mecz wygrać i daliśmy z siebie wszystko. Trefl to bardzo dobry przeciwnik, udało nam się zwyciężyć i cieszymy się, że udało się wysoko.

Co było kluczem do zwycięstwa? Dobra skuteczność w rzutach trzypunktowych, dobra obrona, gorsza dyspozycja liderów Trefla?

- Myślę, że cała nasza drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Bardzo dobrze broniliśmy i nasza obrona była kluczem do zwycięstwa. Zresztą Trefl zdobył mniej punktów niż zazwyczaj. Także dyspozycja naszych strzelców - Przemka Zamojskiego i Donatasa Motiejunsa - była ważna.

Łukasz Koszarek i Filip Dylewicz zdobyli zaledwie po cztery punkty - czy planowaliście skupić się na zatrzymaniu tych właśnie graczy?

- My skoncentrowaliśmy się na jak najlepszym spotkaniu. Wiadomo, że znaliśmy troszeczkę zespół Trefla, oglądaliśmy ich mecze. Myślę, że to, że zdobyli oni mniej punktów, to efekt naszej dobrej obrony.

Sporo problemów sprawił wam jednak John Turek.

- John Turek jest bardzo dobrym centrem, także wiadomo, że takiego zawodnika ciężko jest zatrzymać. Najważniejszy jest końcowy wynik meczu - wygraliśmy wysoko i się z tego cieszymy.

A jak oceni Pan swój występ w tym spotkaniu?

- Mogło być zdecydowanie lepiej. Wracam po chorobie, po siedmiu dniach brania antybiotyku, więc mój organizm jest trochę wyczerpany, ale myślę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej.