Anwil wygrywa w Lublinie

,

Anwil coraz bliżej czwartego miejsca przed fazą play-off Energa Basket Ligi. Włocławianie pokonali w sobotę na wyjeździe TBV Start Lublin 88:70.

,

Spotkanie od początku było wyrównane, ale trzeba podkreślić, że to gospodarze mieli inicjatywę w ofensywie, a nieźle prezentował się Joe Thomasson. Anwil powoli się jednak rozkręcał - po akcji wykończonej przez Chase’a Simona miał pięć punktów przewagi. TBV Start doprowadził jeszcze do remisu, ale dzięki trafieniu Aarona Broussarda po 10 minutach było 20:18 dla gości. Drugą kwartę włocławianie rozpoczęli od serii 6:0, a później uciekli nawet na 11 punktów po rzucie Ivana Almeidy. Lublinianie nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom - szczególnie jeśli chodzi o atak. Kolejne akcje Simona i Sobina sprawiły, że po pierwszej połowie było 46:28 dla ekipy trenera Igora Milicicia.

TBV Start starał się odrabiać straty, głównie rzutami z dystansu - po trafieniu Marcina Dutkiewicza zbliżał się na 12 punktów. Anwil nie chciał jednak pozwolić na nic więcej i chętnie korzystał z podobnej “broni”. Ważne trafienia notował Chase Simon, a po zagraniu Szymona Szewczyka po 30 minutach było 68:58. Na początku kolejnej kwarty obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale wcześniej “przebudził się” Jarosław Zyskowski. Goście kontrolowali sytuację na parkiecie, powiększając później znacznie swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 88:70.

24 punkty dla gości rzucił Chase Simon. W ekipie gospodarzy najlepszy był Kacper Borowski z 17 punktami.