LM: Stelmet wygrywa z Niemcami

,

Stelmet BC Zielona Góra pokonał Telekom Baskets Bonn 73:69 w drugiej serii spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Początek spotkania był bardzo obiecujący, bo po rzutach wolnych Borisa Savovicia gospodarze prowadzili 9:2. Stelmet był stroną przeważającą, ale później ekipa z Niemiec po trafieniach Rona Curry’ego doprowadziła nawet do remisu. Ostatecznie dzięki trojce Jamesa Florence’a po pierwszej kwarcie było 19:16. W drugiej części meczu Telekom Baskets po kolejnych akcjach Curry’ego potrafili wychodzić na prowadzenie, ale tylko na chwilę. Sprawy w swoje ręce wziął Savović, a w ostatnich minutach ważnym graczem był Armani Moore. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:31.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie kontrolowali sytuację na parkiecie, a po rzutach Vladimira Dragicevicia wychodzili na ośmiopunktową przewagę. Dzięki późniejszej trójce Jarosława Mokrosa było nawet 53:41, a ostatecznie po 30 minutach rywalizacji prowadzili 11 punktami. Malcolm Hill zbliżył ekipą z Bonn nawet do stanu 60:57 w ostatniej kwarcie, ale Stelmet „ratował” ponownie Dragicević. Końcówka była bardzo nerwowa - goście zmniejszyli straty do jednego punktu, ale wtedy kluczową trójkę trafił Łukasz Koszarek. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 73:69.

Stelmet BC Zielona Góra – Telekom Baskets Bonn 73:69 (19:16, 16:15, 20:13, 18:25)

Stelmet BC: Savović 14, Dragicević 14, Florence 11, Moore 10, Kelati 6, Mokros 6, Zamojski 4, Matczak 3, Koszarek 3, Hrycaniuk 2

Telekom Baskets: Hill 28, Gamble 13, Curry 9, DiLeo 7, Parks 6, Polas Bartolo 4, Breunig 2, Djurisić 0