Pewne zwycięstwo Polpharmy w Tarnobrzegu

,

Polpharma Starogard Gdański pokonała w Tarnobrzegu Siarkę 77:62 w rozgrywanym awansem spotkaniu 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

,

Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa dobrze wszedł w ten mecz - po trafieniach Marcina Fliegera prowadził 6:2. W Siarce wyróżniali się Travis Releford i Zane Knowles, ale dopiero po rzucie Jakuba Patoki tarnobrzeżanie zdobyli minimalną przewagę. Akcje Grzegorza Małeckiego i Alexa Welsha ustawiły wynik spotkania po 10 minutach na 20:16. Drugą kwartę Polpharma rozpoczęła od serii 8:0, a świetnie w tym fragmencie radził sobie Anthony Miles. Goście poprawili grę w defensywie, ale nie pozwalało to jeszcze na kontrolowanie sytuacji. Ekipa trenera Zbigniewa Pyszniaka doprowadziła do remisu po rzucie Releforda. Końcówka pierwszej połowy należała ostatecznie do Martynasa Sajusa. Dzięki swojemu środkowemu starogardzianie wygrywali 37:32.

W trzeciej kwarcie Siarka zupełnie nie potrafiła rozkręcić się w ataku, a ekipa ze Starogardu Gdańskiego idealnie to wykorzystała. Gospodarze zdobywali punkty głównie z linii rzutów wolnych i nie zagrażali swoim rywalom. Ciągle ważnym punktem Polpharmy był Martynas Sajus, a dzięki trafieniu Anthony’ego Milesa goście wygrywali po 30 minutach gry 56:40. Tarnobrzeżanie w tej kwarcie rzucili zaledwie osiem punktów! Ostatnia kwarta była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale Siarka nie była w stanie efektywnie odrabiać strat. W końcówce spotkania sporo akcji kończyli Thomas Davis oraz Anthony Miles, a to oznaczało, że goście mogli być już spokojni o wynik. Ostatecznie Polpharma zwyciężyła 77:62.

Po 20 punktów dla gości zanotowali Anthony Miles i Martynas Sajus. 11 punktów i pięć zbiórek dołożył Thomas Davis. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Travis Releford z 19 punktami.