Trefl - AZS: Pierwsze zwycięstwo sopocian

,

Trefl Sopot pokonał AZS Koszalin 65:62 w rozgrywanym awansem spotkaniu 17. kolejki Tauron Basket Ligi. To pierwsze zwycięstwo tego zespołu w obecnych rozgrywkach.

,

Koszalinianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Dzięki akcjom A.J. Waltona i Ty Walkera prowadzili nawet 12:2. W ekipie Trefla straty starał się odrabiać Tyreek Duren, ale po rzucie Patrika Audy przewaga AZS wzrosła nawet do 12 punktów. W drugiej kwarcie sopocianie walczyli o lepszy wynik. Po serii 8:0 i rzucie Piotra Śmigielskiego zespół trenera Zorana Marticia zbliżył się na trzy punkty. Indywidualne akcje Ra’Shada Jamesa uspokoiły sytuację gości. Zespół z Koszalina po 20 minutach prowadził 33:25.

W trzeciej kwarcie gospodarze starali się być blisko rywali. Dzięki rzutom wolnym Piotra Śmigielskiego Treflowi brakował tylko punkt do remisu. AZS jednak na nic więcej nie pozwalał i szybko odskakiwał na kilka punktów przewagi. Po tej części meczu goście prowadzili 49:44 po trójce Jamesa. Jeszcze na cztery minuty przed końcem meczu zespół trenera Davida Dedka wygrywał 60:51. Od tego momentu Trefla zanotował jednak serię 12:0, a spory udział miał w tym Grzegorz Kulka. W kluczowych momentach gospodarze nie mylili się na linii rzutów wolnych, a James nie trafiał z dystansu. Ostatecznie sopocianie wygrali 65:62.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Tyreek Duren z 19 punktami i dwiema asystami. Grzegorz Kulka dodał do tego 13 punktów. Wyróżniającym się strzelcem AZS był Ra’Shad James z 19 punktami.