Polski Cukier - Stelmet Enea (2): Drugie zwycięstwo torunian!

,

Wyrównany mecz w Toruniu! Ostatecznie Polski Cukier pokonał Stelmet Eneę BC 81:67 i prowadzi już 2-0 w serii. Tylko jednej wygranej brakuje temu zespołowi do awansu do finału Energa Basket Ligi. Spotkanie nr 3 w środę od 17:30 w Polsacie Sport Extra.

,

Obie drużyny na początku spotkania miały małe problemy ze skutecznością, ale po trójce Roba Lowery’ego to gospodarze prowadzili 7:2. Quinton Hosley chciał szybko odrabiać straty - to się w tym momencie nie udawało. Późniejsze trafienia Michaela Umeha powiększyły przewagę Polskeigo Cukru nawet do dziewięciu punktów. Straty ostatecznie zmniejszał ciągle aktywny Hosley, ale po 10 minutach było 23:17. Trafienia Bartosza Diduszki w drugiej kwarcie powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 12 punktów. Stelmet Enea starał się być jednak ciągle w grze - udawało się to głównie dzięki Łukaszowi Koszarkowi i Michałowi Sokołowskiemu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:38.

Aaron Cel i jego trójki pozwalały torunianom na utrzymywanie przewagi na początku trzeciej kwarty. Markel Starks oraz Quinton Hosley robili jednak wszystko, aby odrobić straty - po indywidualnej akcji tego pierwszego goście doprowadzili do remisu! Na prowadzenie tę ekipę wyprowadzał Łukasz Koszarek, a dzięki Hosleyowi po 30 minutach było 59:58. Krzysztof Sulima w czwartej kwarcie brał na siebie trudne rzuty, a po późniejszym wsadzie Karola Gruszeckiego to torunianie ponownie mieli osiem punktów przewagi. Zielonogórzanie nie byli w stanie jednak na to odpowiedzieć, nie trafiając kolejnych rzutów z dystansu. Z kolei to udawało się Michaelowi Umehowi, a Polski Cukier mógł być coraz bardziej pewny swego. Ostatecznie zwyciężył 81:67 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michael Umeh z 18 punktami i 2 zbiórkami. Markel Starks zanotował dla gości 21 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty.