Derby Trójmiasta dla Trefla!

,

Trefl Sopot pokonał Asseco Gdynia 66:59 w czwartkowych derbach Trójmiasta w Energa Basket Lidze!

,

Najważniejsze wydarzenia: Świetny początek meczu w wykonaniu Asseco - po trójce Dariusza Wyki było już 8:0. Przez cztery minuty gospodarze nie potrafili zdobyć punktów z gry. Później Trefl odpowiedział serią 11:0 - świetnie grali Steve Zack i Jermaine Love. Po 10 minutach było 16:15 dla sopocian. W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością, ale to ekipa trenera Marcina Klozińskiego utrzymywała przewagę. Po późniejszej trójce Love’a gospodarze prowadzili 11 punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie było 36:25. W trzeciej kwarcie Asseco zmniejszało straty - rozpoczęło od serii 8:0, a ważnym graczem był Przemysław Żołnierewicz. Trefl kontrolował jednak sytuację i nie pozwalał rywalom na nic więcej. Po 30 minutach gry było 48:43. Gdynianie w czwartej kwarcie zbliżali się nawet na jeden punkt, ale nie mogli “przeskoczyć” przeciwników. Zespół z Sopotu ponownie odskoczył na dziewięć punktów i mimo że goście się jeszcze zbliżali, to wystarczyło. Ostatecznie Trefl zwyciężył 66:59

Najlepsi strzelcy: Jermaine Love zdobył w tym spotkaniu 23 punkty i 3 zbiórki dla gospodarzy. Jakub Garbacz zanotował 12 punktów i 3 zbiórki dla gości.

Ciekawostka: Dla Filipa Dylewicza były to już dwudzieste derby Trójmiasta. Tym razem nie zdobył punktów, ale miał za to dziewięć zbiórek.

Statystyka: Obie drużyny miały problemy z rzutami z dystansu. Trefl trafił tylko 5 z 26 rzutów (19 proc.), a Asseco 6 z 33 (18 proc.).