Bardzo dobry mecz Łapety, BM Slam Stal ogrywa PGE Turów

,

BM Slam Stal pokonała PGE Turów Zgorzelec 93:78 w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Adam Łapeta zagrał świetne spotkanie - zanotował 18 punktów, 7 zbiórek i 4 bloki.

,

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trójce Michała Chylińskiego prowadzili 7:2. Goście bardzo szybko oczywiście się zbliżali. BM Slam Stal robił jednak wszystko, aby utrzymać przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom Adama Łapety ostrowianie prowadzili po 10 minutach 18:16. Na początku drugiej kwarty sporo dawał z siebie Grzegorz Kulka, a następnie punkty spod kosza notował Szymon Łukasiak. Starał się na to odpowiadać Brad Waldow, ale po trafieniu Jure Skificia to ostrowianie wygrywali aż 50:34 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wzrosła aż do 16 punktów. Jacek Jarecki oraz Brad Waldow starali się ją trochę zmniejszać, ale PGE Turów nie potrafił zanotować ofensywnego zrywu. M.in. dzięki trójce Grzegorza Kulki BM Slam Stal prowadziła 71:54 po 30 minutach rywalizacji. Czwartą kwartę zgorzelczanie rozpoczęli od serii 14:2 i dzięki trójkom Camerona Ayersa zbliżyli się na zaledwie pięć punktów! Ostrowianie błyskawicznie odpowiedzieli na to swoimi akcjami i dzięki temu kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie ekipa trenera Rajkovicia zwyciężyła 93:78.

Najlepszym graczem gospodarzy był Adam Łapeta - zanotował 18 punktów, 7 zbiórek i 4 bloki. Brad Waldow zdobył dla gości 23 punkty i 3 zbiórki.