Miasto Szkła wygrywa w Kutnie

,

W ostatnim meczu 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Miasto Szkła Krosno wygrało w Kutnie z Polfarmexem 75:65.

,

Miasto Szkła weszło w to spotkanie ze zdecydowanie większą energią. Po trójce Szymona Rducha i akcji 2+1 Kareema Maddoxa było już 8:2. Kutnianie dość szybko odpowiedzieli na to serią 8:0 i dzięki rzutom z dystansu Michała Gabińskiego i D.J. Thompsona wyszli na prowadzenie. Później goście zdobywali jeszcze czteropunktową przewagę, a ostatecznie dzięki akcji 3+1 Royce’a Woolridge’a wygrywali 20:15 po 10 minutach gry. Druga kwarta nie była zbyt ofensywna, ale po rzutach wolnych Maddoxa i wsadzie Chrisa Czerapowicza to drużyna trenera Michała Barana miała już 12 punktów przewagi. W samej końcówce pierwszej połowy trafienia Dardana Berishy i Thompsona zmniejszyły lekko straty gospodarzy - do stanu 37:28.

Trzecią kwartę ekipa trenera Krzysztofa Szablowskiego rozpoczęła od akcji Mateusza Bartosza i Michała Gabińskiego, dzięki czemu jeszcze bardziej zbliżała się do gości - nawet na dwa punkty. Miasto Szkła nie pozwoliło już na więcej i ponownie odskakiwało - nawet do stanu 49:38 po rzutach Royce’a Woolridge’a oraz Jakuba Dłuskiego. Po 30 minutach rywalizacji krośnianie wygrywali nawet 14 punktami. Gospodarze w ostatniej kwarcie starali się o korzystniejszy dla siebie wynik, ale mimo trafień Bartosza i Grochowskiego, zespół z Kutna kontrolował sytuację na boisku. Na około trzy minuty przed końcem akcja Devante Wallace’a zbliżyła jeszcze kutnian na siedem punktów - to jednak nie wystarczało, bo błyskawicznie odpowiadał Chris Czerapowicz. Ostatecznie Miasto Szkła zwyciężyło 75:65.

Liderami zespołu trenera Michała Barana byli Royce Woolridge i Chris Czerapowicz, którzy rzucili po 20 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał się D.J. Thompson z 14 punktami.