MKS w play-off! Dąbrowianie lepsi od Miasta Szkła

,

MKS zagra w play-off Energa Basket Ligi! Dąbrowanie pokonali Miasto Szkła Krosno 88:82.

,

Deng Deng był bardzo aktywny w pierwszej fazie meczu i nawet mimo niesamowitej postawy Jabarie Hindsa, to MKS ciągle utrzymywał przewagę. M.in. dzięki Clevelandowi Melvinowi po 10 minutach dąbrowianie prowadzili 27:23. Po trójce Michała Gabińskiego gospodarze w drugiej kwarcie uciekli nawet na 10 punktów, ale rywale skutecznie gonili. Ostatecznie jednak dzięki skutecznym akcjom Wojciechowskiego i Melvina po pierwszej połowie było 49:43.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego kontrolował sytuację, mimo że trochę lepiej w końcu radzili sobie Filip Put i Grzegorz Grochowski. Dąbrowianie z kolei dobrze wykonywali rzuty wolne, a skuteczny był Ben Richardson. Dzięki temu po 30 minutach prowadzili 70:63. W kolejnej części spotkania Miasto Szkła nadal walczyło - a główne role odgrywali Jordan Loveridge i Jabarie Hinds. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce - wtedy trafiali Wojciechowski oraz De Leon i to MKS cieszył się ze zwycięstwa 88:82.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 23 punktami i 6 zbiórkami. Jabarie Hinds rzucił dla gości 27 puntków.