Emocje w Warszawie! Zębski daje wygraną MKS

,

Trafienie Mateusza Zębskiego zapewniło MKS Dąbrowa Górnicza zwycięstwo nad Legią Warszawa 77:75 w ostatnim niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był zacięty, ale to MKS miał inicjatywę w ofensywie - głównie dzięki Adrisowi De Leonowi. Z drugiej strony nieźle prezentował się Keanu Pinder, a po trafieniu Sebastiana Kowalczyka to Legia objęła minimalne prowadzenie. Dzięki rzutom wolnym Jorge Bilbao po 10 minutach było 19:17. W drugiej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva starała się uciekać, ale dzięki trójkom Mathieu Wojciechowskiego i Clevelanda Melvina dąbrowianie nie tylko trzymali się w grze, ale także doprowadzali do remisu. To nie był koniec dobrej gry gości - po rzucie z dystansu De Leona mieli aż siedem punktów przewagi. Po pierwszej połowie wygrywali 46:37.

Rusłan Patiejew i Michał Kołodziej starali się zmniejszać straty na początku trzeciej kwarty, ale to ciągle było za mało na twardo grających zawodników trenera Jacka Winnickiego. MKS utrzymywał przewagę, bo swoje robili zarówno Mateusz Zębski, jak i Mathieu Wojciechowski. Po trafieniu Omara Prewitta Legia przegrywała jednak po 30 minutach tylko 58:63. W kolejnej części spotkania po akcji Sebastiana Kowalczyka gospodarze tracili już tylko trzy punkty, ale po chwili nie do zatrzymania był znowu Cleveland Melvin, a MKS uciekał. Drużyna z Warszawy walczyła do samego końca, a świetny fragment zanotował Kołodziej. Po późniejszym rzucie wolnym Prewitta był już remis! Kluczową akcję rozegrali De Leon i Zębski, a dąbrowianie zwyciężyli 77:75.

Najlepszym strzelcem gości był Cleveland Melvin z 18 punktami i 5 zbiórkami. Omar Prewitt zdobył dla gospodarzy 15 punktów i 7 zbiórek.