Wysokie zwycięstwo Anwilu z GTK, 42 asysty!

,

Anwil grał niezwykle zespołowo - 42 asysty tej ekipy to rekord tego sezonu Energa Basket Ligi! Włocławianie dzięki temu pokonali GTK Gliwice aż 113:81.

,

Szybkie akcje włocławian pozwoliły tej ekipie na prowadzenie 8:0 na początku spotkania. Później ta przewaga wzrastała - nawet do 15 punktów po wsadzie Ivana Almeidy. GTK zaczęło trafiać trójki i wynik wyglądał trochę lepiej z ich perspektywy. Anwil ciągle jednak prezentował się świetnie w ofensywie i po pierwszej połowie wygrywał aż 33:19. W drugiej kwarcie przewaga była coraz większa - po akcjach Chase’a Simona wynosiła już 22 punkty, a zespół trenera Pawła Turkiewicza nie potrafił odpowiednio zareagować w defensywie. Gospodarze grali bardzo swobodnie w ataku, a po pierwszej połowie wygrywali aż 68:37.

GTK w trzeciej kwarcie starało się odrabiać straty i wykorzystać mniejszą koncentrację rywali. Anwil nie pozwalał jednak na zbyt wiele i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Sporo minut na parkiecie dostawali Aleksander Czyż i Michał Ignerski, a m.in. dzięki trafieniu Aarona Broussarda po 30 minutach było aż 88:54. W czwartej kwarcie przewaga ekipy trenera Igora Milicicia wynosiła już 40 punktów po akcji Czyża, a “setkę” wsadem przekroczył wcześniej wspomniany Ignerski. Ostatecznie mistrzowie Energa Basket Ligi zwyciężyli aż 113:81.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Chase Simon z 22 punktami i 4 asystami. Myles Mack zdobył 13 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty dla gości.