21 trójek Arged BMSlam Stali i wygrana w Koszalinie

,

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. rzuciła aż 21 trójek i pewnie wygrała w Koszalinie z AZS 123:78 w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Ostrowianie świetnie weszli w ten mecz, a po kolejnych akcjach Ivana Marasa i Shawna Kinga prowadzili już 10:3. Później prezentowali się jeszcze lepiej! Trójki trafiali Michał Chyliński i Przemysław Żołnierewicz, a przewaga rosła do 20 punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:11. Kolejny rzut z dystansu - tym razem w wykonaniu Mateusza Kostrzewskiego - oznaczał 25 punktów prowadzenia Arged BMSlam Stali. Starał się na to reagować m.in. Grzegorz Surmacz, ale zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej połowie wygrywał już 59:35.

Trzecia kwarta była już trochę bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że koszalinianie nie odrabiali strat. Nieźle prezentowali się Torey Thomas i Marko Tejić, ale to ciągle było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowanych rywali. Nie do zatrzymania był Mike Scott, a po 30 minutach było już 82:56. W czwartej części meczu “setkę” po rzucie z dystansu przekroczył Daniel Szymkiewicz, a zwycięstwo Arged BMSlam Stali nie było zagrożone. Ostatecznie ostrowianie wygrali aż 123:78.

Po 20 punktów dla gości rzucili Michał Chyliński oraz Mike Scott. W ekipie gospodarzy po 14 zanotowali Alan Czujkowski i wracający do gry Marko Tejić.