Legia wygrywa z HydroTruckiem

,

Legia Warszawa pewnie pokonała HydroTruck Radom 94:72 w sobotnim spotkaniu 24. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Dzięki trafieniom Jakuba Karolaka na początku spotkania Legia zdobywała niskie prowadzenie. Zespół z Radomia ciągle był jednak bardzo blisko, a trafienia Carla Lindboma i Dudy Sanadze całkowicie zmieniały sytuację. Ostatecznie jednak po rzucie Filipa Matczaka to gospodarze po 10 minutach byli lepsi - 23:21. W drugiej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva uciekła na sześć punktów, ale m.in. dzięki Adrianowi Boguckiemu HydroTruck odrabiał straty i zdobywał nawet minimalną przewagę. Ekipa z Warszawy później mogła jednak liczyć na Omara Prewitta oraz Sebastiana Kowalczyka. Po pierwszej połowie było 43:36.

W trzeciej kwarcie gospodarze budowali przewagę - kolejne trafienia Keanu Pindera i Filipa Matczaka powiększały ją nawet do 12 punktów. Pojedyncze akcje Obiego Trottera oraz Dudy Sanadze nie wystarczały, aby nawiązywać wyrównaną rywalizację. Po 30 minutach było 72:59. Czwartą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:2 i już całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Ekipa trenera Roberta Witki nie zanotowała już żadnego ofensywnego zrywu. Na boisku pojawił się też debiutujący w tym sezonie Jorge Bilbao, a Legia zwyciężyła ostatecznie aż 94:72.

Jakub Karolak był najlepszym strzelcem Legii - rzucił 17 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Obie Trotter z 21 punktami i 7 asystami.